Energie vesmíru, Vesmírná energie apod.

Netradiční, ale seriózní

Čakry - energetická centra lidí

Zabíhat v této oblasti do podrobností nemá smysl, nejsem ezoterik, zde uvádím údaje pouze orientační, v takové míře, aby názorněji ukázaly to, co je pro účely tohoto webu bezpodmínečně nutné, další podrobnosti musíte hledat jinde.

Nahá žena a její čakry


Vám zatím stačí vědět, že zelený smajlík = srdeční čakra, tmavě modrý = tzv. "třetí oko" (bádání s ním je ale vhodné jen pro znalce). Tyto čakry se asi nejčastěji aktivují jako první, alespoň tomu tak bylo u mne.

K těm sedmi hlavním čakrám se někdy uvádějí i dvě další, což pro Vás vůbec nemá smysl vědět, ale protože prý mají spojitost s léčením, znalci jejich existenci ocení.

Dále také ještě existují vedlejší čakry, např. vedlejší čakry dlaní, chodidel, kterých jsou desítky, stovky a snad i tisíce... Tyto dvě uvádím proto, že v oblasti harmonizace a léčení pomocí minerálů mají svoji velikou roli.

Barvy, k čakrám přiřazené

  • První čakra - červená
  • Druhá čakra - oranžová
  • Třetí čakra - žlutá
  • Čtvrtá čakra - růžová a zelená
  • Pátá čakra - světle modrá
  • Šestá čakra - tmavě modrá
  • Sedmá čakra - fialová (či bílá)

Co jsem měl možnost poznat, tak v oblasti "léčení pomocí kamenů" nemá volba kamene podle znamení zvěrokruhu až takový význam, já osobně se raději řídím podle barev čaker.

To znamená, že pokud mne např. honí pes a kousne mne do... ééé... no, zkrátka, když mne zezadu pokouše pes , přikládám na postižené místo kámen červený, a když mne bolí zuby, tak volím kámen bleděmodrý.

Specifická je oblast srdeční čakry, pro kterou se doporučují kameny růžové a zelené. Tam se řiďte citem v tom smyslu, že růžová je méně razantní, takže je vhodná více pro pro ženy, nebo pro "srdeční záležitosti" menšího rozsahu a zelená je asi psychicky lépe "stravitelná" pro muže, či pro řešení "větších bolístek srdce".

Pro jistotu uvedu, že 2. až 6. čakra jsou přední (ty asi budete vnímat nejčastěji) a v oblasti zad jsou vnímatelné jejich zadní protějšky (ty vnímá podle mne mnohem menší procento lidí). Pokud se najednou ozve třeba přední a zadní srdeční čakra, budete se cítit vskutku prima .

Při této příležitosti je potřeba ještě zmínit, že existují tzv. meridiány, což si pro zjednodušení lze představit jako kanálky, kterými energie proudí mezi čakrami a dále všude po celém těle, nebo naopak neproudí a nastává "problém".

Na začátek této stránky


Informace

Nabídka služeb

Doporučené odkazy

Relax a zábava

Výměna odkazů


zc.latroppiv@atsop  

 Napsat


Copyright © Pravidla použití fotografií a textů.